انواع آجر

آجر سفال

مواد تشکیل دهنده آجرهای سفالی خاک رس و خاک سفال می باشد. آجر یکی از متداول ترین مصالح ساختمانی است که از دیرباز تا به همین زمان کارآیی داشته و مورد استفاده در ساختمان سازی قرار می گیرد. در حالت کلی از آجرها برای دیوار چینی یا دیوار کشی بهره می برند. به علت ویژگی آجرها که جذب آب خیلی کمی دارند، به منظور چسبندگی خوب با ملات های مختلف سازگار می باشند. ویژگی خوب دیگر آجرهای سفالی این است که وزن سبکی داشته و سرعت انجام عملیات را بالا می برد. در صورتی که می خواهید نمای آجری استفاده کنید به شما پیشنهاد می کنم از آجرهای سفالی در آن به کار ببرید چرا که دارای سطح صاف و یکنواختی می باشند.

آجرهای سفالی در حالت کلی دارای انواع مختلفی هستند که در این جا قصد داریم به بررسی چند مورد از آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

آجر سفالی,آجر سفالی فوم دار,آجر سفالی قیمت,

آجر تیغه ای و سقفی

آجرهای سقفی در واقع قطعه ای از جنس سفال بوده که توخالی هستند و در بین دو تیرچه قرار خواهند گرفت، که سبب پوشش دهی سقف می شوند. ماده اولیه برای ساخت آجرهای سقفی خاک رس است. ویژگی خوب آجرهای سقفی این است که دارای شوره زدگی خیلی کمی می باشند.
آجر تیغه ای هم مانند آجر سقفی بوده و یکی از انواع پرکاربرد آجرهای سفالی ساخته شده از خاک رس می باشد.

آجر فشاری

لازم است در ابتدا بدانید این نوع آجرها در سفت کاری و همچنین زیر کاری های ساختمان بیش تر کاربرد داشته و علاوه بر این باید بگویم به روش دستی تهیه می شوند. نکته بسیار مهم این است که آجرهای فشاری برای انواع کارهای گره چینی، دیوارهای حمال، تیغه چینی و طاق ضربی مناسب بوده و قابل اجرا می باشند.

آجر سفالی یزد,آجر سفالین تهران,آجر سفالین مشهد,

آجرهای نما نسوز

این مطلب را از دست ندهید
ملزومات طراحی و اجرای نمای آجری

آجرهای به کار رفته در نما بایستی از قابلیت مقاومت در برابر آب و رطوبت و همچنین استقامت در برابر آتش را داشته باشند، آجرهای نما نسوز علاوه بر این این قابلیت را دارند، در طرح ها و رنگ های متنوعی هم ساخته شده اند. طراحان با ذوق برای ساخت نمای آجری از ترکیب رنگ های این آجرها استفاده می کنند و طرحی بسیار خاص به آن ساختمان هدیه می دهند.
یکی از ویژگی های خاص آجرهای نما نسوز این است که در برخی از آن ها از مواد نانو استفاده شده است تا مقاومت خیلی بالایی داشته باشند. عرض کم و طول زیاد این آجرها سبب شده است جذابیت خاصی داشته باشد.

آجرهای لفتون و سه گل

آجرهای لفتون نوع دیگری از آجرهای سفالی و ساخته شده از خاک رس است که دارای 10 سوراخ روی سطح خود هستند. آجرهای لفتون را معمولا برای سفت کاری و همچنین نما به کار می برند. این آجرها دارای نوع لفتون شیل هستند که این مدل آن ها دارای مقاومت و استقامت بیش تری بوده و به رنگ قرمز می باشند.
آجرهای سه گل به دلیل این که ابعاد آن رایج شده است نوع ماشینی آن در اصفهان و به کمک صنعت گران آجر شیرازی و اصفهانی ساخته شد. این آجرها فقط در رنگ زرد ساخته می شود و سوراخ های نسبتا درشت آن سبب شده است که ملات در آن به خوبی جای گیرد.

آجرهای پلاکی

آجرهای پلاکی جهت استفاده در نما کاربردهای فراوانی داشته و همچنین برای پوشاندن سطح دیوارها هم بسیار کاربردی می باشد.

آجرهای سنتی

ویژگی آجرهای سنتی این است که در هر سایز و هر طرحی قابل ساخت بوده و این قابلیت به دلیل این می باشد، که تهیه قالب این آجر امکان پذیر است و همچنین قیمت بالایی هم ندارند.

برای خرید انواع آجر با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد - 09128047761 - 02177429500