کاربرد بلوک سیمانی

شاید بدانید که بلوک های سیمانی کاربردهای مختلفی دارند، که از جمله آن ها می توان برف روبی، محوطه سازی و همچنین ساختمان سازی را نام برد. استفاده از بلوک های سیمانی یکی از اقتصادی ترین روش های اجرایی است، چرا که در هر سایز و ابعادی تولید شده و قابل اجرا می باشد. عده ای تصور می کنند کاربرد بلوک های سیمانی فقط برای جداسازی جاده ها و مسیرها و همچنین پلمپ واحدهای تجاری است، اما بلوک های سیمانی در ساخت بدنه ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل پوشیده شدن سطح آن، در معرض دید نمی باشد.

بلوک های سیمانی,بلوک های سیمانی طرح دار,کاربرد بلوک سیمانی,

کارآیی بلوک سیمانی و موارد استفاده از آن

  1. بلوک های دیوار

بلوک های سیمانی به دلایل خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، که از جمله ی آن ها می توان دیوارهای نگه دارنده و حایل را نام برد؛ علت استفاده از بلوک های سیمانی برای این چنین مواردی این است که میزان مقاومت آن ها در برابر فشار آب یا هر وزن دیگری بالا بوده و استحکام مورد نیاز را دارا می باشد.

کاربرد دیوارهای بتنی در ساخت منازل مسکونی یا ساختمان های تجاری است؛ همچنین یکی دیگر از کاربردهای بلوک سیمانی برای تزیینات خاصی می باشد که با کمی خلاقیت شکل گرفته باشد.

  1. مانع امنیتی

در این بخش لازم به ذکر است بلوک های سیمانی برای موانع امنیتی کارآیی داشته و با قرار گرفتن در کنار هم، می توانند مانع بزرگ و مقاومی بسازند که با جرثقیل قابل حمل و نقل می باشد. در رابطه با کاربرد این موانع امنیتی باید بدانید در زمان بروز حوادث برای حفظ امنیت مردم مورد استفاده قرار می گیرند.

  1. کنترل ترافیکی

در زمان مراسم های خاصی که باید کنترل ترافیکی داشته و بعضی از مسیرها را مسدود کرد، می توان برای مدت مشخصی از بلوک های سیمانی استفاده کرد. در بعضی از مواقع به کار گیری کله قندهای راهنمایی و رانندگی کار ساز نبوده و باید از بلوک های سیمانی به شکل موقتی استفاده کرد، علت برتری آن ها عدم جابه جایی ساده و همچنین استحکام بالای آن ها می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
سیمان پرتلند آهکی و سیمان پرتلند سفید

کاربرد بلوک های سیمانی,بلوک های سیمانی,بلوک های سیمانی طرح دار,

  1. ظروفی برای مواد

این روزها مواد متفاوتی برای اجرای ساختمان های مقاوم و بادوام به بازار ارائه می شوند. اکثر این موارد قابلیت اختلاط در ظروف های ساخته شده از بلوک سیمانی را دارند.

  1. برپایی چادر

شاید دیده باشید که برای محکم نگه داشتن پایه های بعضی از چادرهای مسافرتی از بلوک های سیمانی استفاده می شود. اگر شرایط آب و هوایی را در نظر نگیریم، شما می توانید در مواقع زلزله زدگی به راحتی از این بلوک سیمانی استفاده کرده و پایه های چادر را بدون مشکلی محکم نگه دارید.

با انواع بلوک های سیمانی آشنا شوید

یکی از تقسیم بندی بلوک های سیمانی براساس وزن آن بوده که در نهایت به سه گروه سنگین، نیمه سنگین و همچنین سبک تقسیم می شوند. همان طور که انتظار می رود، بلوک های سیمانی سنگین دارای سایز بزرگ تری بوده و به طبع فشار بیش تری را متحمل می شود. امروزه روش خاصی برای تولید بلوک های سیمانی با اختلاط سیمان ارائه شده که در نهایت بلوک هایی سبک تر و مقاوم تر را به بازار ارائه می دهند. از کاربرد این مورد می توان به کاهش وزن سازه در حالی که آن را مقاوم می سازد، اشاره کرد. موارد نام برده شده یکی از رایج ترین کاربردهای بلوک سیمانی می باشند.

برای خرید سیمان تهران و سیمان کامیونی با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد - 09128047761 - 02177429500