گچ کاری با خاک گچ زیر کار

چگونگی گچ کاری با خاک گچ

گچ خاک به علت این که دارای سنگ بوده و سنگ هم دارای کئولن است، حالت رسی داشته و برای ابزار زنی مناسب است. در ساختمان سازی از گچ و خاک برای ساخت ملات استفاده کرده و همچنین برای سفید کاری از گچ تنها استفاده می کنند، تا توانایی پذیرش رنگ را داشته باشد. یکی از ویژگی های خاص گچ این است که زمان گیرش آن سریع بوده و اغلب گچ های مرغوب بین 8 دقیقه تا 23 دقیقه سخت شده و گیرش نهایی آن ها انجام می شود.

روشی برای محاسبه گیرش گچدر گچکاری ساختمان

برای این که بدانیم گچ در حال گیرش است یا خیر باید یک خط روی ملات کشیده و در صورتی که آن خط دیر شروع به ترمیم کند، یعنی گچ در حال سخت شدن است. زمان گیرش نهایی گچ هم وقتی است که حفره ای در آن ملات ایجاد کنیم اما آبی در آن جمع نشود. نکته مهم که باید حتما بدانید این است که سخت شدن گچ با خشک شدن آن تفاوت داشته و گچ زمانی که سخت شود اصلا قابلیت شکل پذیری ندارد، اما زمانی که گچ به مدت 23 دقیقه باقی بماند کاملا خشک می شود.

خاک گچ,گچ کاری دیوار ساختمان,گچ کاری دیواری,

روش ساخت ملات کشته

برای ساخت ملات کشته باید در ابتدا گچ را از الک های بسیار ریز عبور داده و دانه های ریز گچ را با آب مخلوط کنیم، به این گچ مورد نظر آب اضافه کرده و لازم است بدانید مقدار آب باید اندکی بیش تر از ملات های معمولی باشد، بعد از آب سریعا شروع به هم زدن گچ کرده و گچ را ورز می دهیم.

این مطلب را از دست ندهید
گچ چیست و استفاده سنتی گچ کدام است

این عمل سبب می شود گچ مهلتی برای سخت شدن پیدانکند و ما بتوانیم از آن برای سطح های وسیع و بزرگ استفاده کنیم. نکته مهم درباره سایز گچ این است که هر قدر گچ ریزتر باشد، مرغوب تر بوده و برای کارهای نازک کاری بهتر است.

برای خرید انواع گچ با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد - 09128047761 - 02177429500