روش تهیه فوم بتن

روش ساخت فوم بتن

در مرحله اول نحوه ساخت فوم بتن باید سیمان و آب را داخل دستگاه میکسر ریخته تا کاملا با یکدیگر ترکیب شوند البته با در نظر داشتن میزان تعیین شده برای چگالی مد نظر، بعد ماده فوم داخل فوم ژنراتور دستگاه با آب ترکیب می شود و به وسیله پمپ هوا با فشار از لوله ی مخصوص که ساچمه های ریزی را در خود جای داده رد می شود با انجام این کار کف به وجود می آید و کف به دست آمده در میکسر با ملات سیمان و آب ترکیب می شود که در زمان مخلوط شدن موجب به وجود آمدن حباب های خیلی ریزی در تمام ملات می شود و پس از اتمام کار، به وسیله پمپ به طبقات پمپاژ انتقال داده شده و روی سطح پخش می شود. ویزگی خاص فوم این است که حباب های هوا را تا بعمل آمدن بتن در ملات ثابت نگه می دارد و وزن بتن بدست آمده با ثبات این حباب ها رابطه مستقیم دارد.

عمل آوری فوم بتن
دسترسی به خیلی از خاصیت های مخلوط فوم بتن احتیاج به عمل آوری مناسب دارد. یکی از با اهمیت ترین عامل های عمل آوری در روزهای آغازین آب رسانی می باشد، آب دهی در روزهای گرم حداقل 2 مرتبه در روز الزامی می باشد تا سرعت خشک شدن آب بتن کاهش پیدا کند ومانع به وجود آمدن شکاف روی سطح بتن شود، این کار موجب افزایش استقامت می شود.

فوم بتن و افزودنی

در فوم بتن عنصرهایی به نام حباب وجود دارند که می بایست استقامت کافی برای حفظ سیمان تا اجرا عمل هیدراتاسیون را داشته باشند. چنانچه این حباب های با عامل هایی مانند افزودنی حذف شوند، حجم خاص فوم بتن بالا می رود، پر کنندگی کار کاهش می یابد و استفاده سیمان هم بالا می رود. چند دستورالعمل و اختلاط وجود دارد که از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری می کند.

این مطلب را از دست ندهید
آهک‌ پزی - اصول تهیه و بکارگیری آهک

برای خرید سیمان تهران و سیمان کامیونی در تهران با شماره تماس های داخل سایت تماس بگیرید.

برای گرفتن قیمت سیمان تهران وانتی و سیمان تهران کامیونی با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد - 09128047761 - 02177429500