کاربرد انواع دوغاب فوم بتن

کیفیتی که در پایان از فوم بتن مشاهده خواهید کرد بستگی به عامل های مختلفی دارد که به آنها اشاره می کنیم:

  • کیفیت مصالح اولیه همچون فوم، سیمان (سیمان تهران) و…
  • کیفیت کارایی دستگاه ساخت فوم
  • تجارب، توجه و دقت کار اجرا کننده فوم بتن
  • فرمول دوغاب( درصدهای مصالح اولیه، مواد اضافه کننده و…)
  • منظم کردن درست دستگاه برحسب پارمترهای اجرایی( ارتفاع منتقل کردن دوغاب، پهنای فوم بتن، مدل شیب سطح و…)

نوع دوغاب فوم بتن و تنظیمات دستگاه به اینکه با چه قصدی کف سازی انجام می شود و در چه مکانی است بستگی دارد. برای نمونه چنانچه قصد از کف سازی، به وجود آوردن یک سطح متقارن است، می بایست ویسکوزیته دوغاب پایین باشد( به اصطلاح دوغاب می بایست آبکی باشد). برای ساخت سطح های شیب دار، مانند پشت بام یا آشپزخانه و…، می بایست دوغاب با ویسکوزیته بالا ( دوغاب خمیری) را بکار برد. چنانچه ارتفاع فوم بتن ( عمق کفسازی) بیشتر باشد، می بایست دوغاب خمیری مصرف کرد تا سطح مناسب تری با کیفیت بالاتر به وجود بیاید.

در ساخت هر مدل از دوغاب، می بایست موردهای مختلفی راجع به فرمول های دوغاب و تنظیمات دستگاه را مد نظر داشت تا مانع به وجود آمدن مشکلاتی چون دوفاز شدن، کاهش سطحی، پوسته شدن، استقامت فشاری پایین( پفکی شدن)و… شود.

زمان خشک شدن فوم بتن

مدت زمانی که برای خشک شدن فوم بتن لازم است رابطه مستقیمی با نوع طرح ترکیب فوم بتن بعد از اضافه کردن به سطح دارد. مدت زمان خشک شدن( گیرش) این محصول را می توان با بکارگیری ترفندهایی در دست گرفت.

این مطلب را از دست ندهید
دیوارهای بنایی مسلح

برای مثال با توجه به این که عملیات هیدراتاسیون در مدت زمان خشک شدن اتفاق می افتد، افزودن زودگیر به دوغاب، از زمان خشک شدن محصول تولید شده پایانی در تابستان به 12 ساعت می کاهد، این را در نظر داشته باشید که مدیریت زمان می بایست با دقت و به درستی انجام گیرد تا فوم بتن بخاطر سریع خشک شدن محصول، با کم شدن استقامت و جمع شدگی روبرو نشود و به یک فوم بتن ممتاز و استاندارد تبدیل شود.

برای گرفتن بهترین مصالح ساختمانی مانند سیمان تهران که برای دوغاب فوم بتن بسیار عالیست با ما در تماس باشید تا به سیمان تهران کامیونی را در اصرع وقت به شما برسانیم.