مصارف پودرسنگ

پودر سنگ

پودر سنگ یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است که به دو صورت طبیعی و صنعتی تولید می شود. در حالت طبیعی این ماده بر اثر سایش لایه های مختلف پوسته زمین و درگیری سنگ ها با یکدیگر بوجود می آید. در روش دیگر بر اثر حرکت یخچالهای طبیعی بزرگ و وارد آمدن فشارهای چندین هزار تنی به لایه های زیرین آنها پودر سنگ تولید می شود. پودر سنگ در حالت صنعتی بوسیله ماشین آلات سنگ کوبی حاصل می شود. این دستگاه ها با استفاده از اهرم قدرتمند (فک)، سنگ های مختلف را خرد کرده و پودر سنگ را بوجود می آورند.

پودر سنگ چندین دهه است که در دنیا طرفدار دارد و در موارد گوناگون از آن استفاده می کنند. پودر سنگ در ایران در مصارف ساختمانی کاربرد دارد. بدین صورت که از مخلوط کردن پودر سنگ با دیگر مصالح ساختمانی نظیر سیمان سفید و گچ و سیمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای جبران بعضی معایب سیمان نظیر ترک خوردگی و تغییر شکل ظاهری بعد از خشک شدن آنرا با پودر سنگ ترکیب می کنند. مخلوط پودر سنگ و سیمان سفید دارای مزایای ویژه ای است. ایجاد خاصیت چسبندگی مناسب و تثبیت استحکام سازه و کاهش هزینه تمام شده ملات از جمله آنهاست. نسبت استفاده ازپودر سنگ با سیمان سفید به صورت ۷ به ۱ است. بدین صورت که هفت واحد پودر سنگ را با یک واحد سیمان سفید مخلوط می کنند.

این ماده در بخش های دیگر صنعت ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از مخلوط پودر سنگ و سیمان سفید برای تولید دوغاب کاشی و سرامیک و سنگ استفاده می شود. در نماسازی نیز با ترکیب کردن پودر سنگ با سیمان سفید و سنگ نمره از آن بهره می بند. پودر سنگ در بعضی موارد خاص نظیر سند بلاست کاری و پاشش روی قیرگونی کاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید
اصلاح فوم بتن غیراستاندارد و نامرغوب

در ایران ماده اولیه پودر سنگ در قم و ساوه به میزان زیاد در دسترس می باشد. در شهرهای دیگر نیز کارخانه های سنگ کوبی وجود دارد اما میزان تولید آنها کفاف شهر و استان خودشان را می دهد.

قیمت پودر سنگ را می توانید در منو قیمت مصالح مشاهده کنید.

برای گرفتن قیمت پودر سنگ با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد -09128047761 - 02177429500