اصطلاح دو فاز شدن فوم بتن چیست

ما در این مقاله قصد داریم شما مخاطبان محترم را با اصلاح دوفاز شدن فوم بتن آشنا کنیم و بگوییم در چه زمانی دوفاز شدن رخ می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ما را دنبال کنید.
فوم بتن ها براساس استحکام و مقاومتی که دارند جزء بخش های مهم ساختمان سازی به شمار می آیند. ساختمان سازان زیادی از فوم بتن ها برای کفسازی ساختمان ها استفاده می کنند در مواقعی که فوم بتن ها بر روی کف ساختمان ها ریخته می شوند یا همان کفسازی صورت می گیرد در اصطلاح گفته می شود که عمل دوفاز شدن شکل گرفته است. اگر بخواهیم دقیق تر دو فازش شدن را برای شما مخاطبان توضیح دهیم می توانیم بگوییم که در زمان جداشدن فوم بتن های سیمان از فوم بتن ها را دوفازشدن می گویند. خوب است که بدانید عمل دوفازشدن از معایبی برخوردارمی باشد که در ادامه آن را شرح می دهیم:
– رسوب سیمان
– بالا آمدن فوم
– به حالت پفکی درامدن سطح کار
– تکه تکه شدن فوم بتن
– باعث جمع شدن سیمان
– و..
شاید این سوال در ذهن شما رخ داده باشد که چگونه می توانیم دوفاز شدن بتن را از بین ببریم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت برای رفع این مشکل شما ساختمان سازان می توانید دو روش زیر را در نظر بگیرید:

1-طرح اختلاط فوم بتن و نتیجه کار
2- کنترل شرینکیج (جمع شدگی) در فوم بتن

زمانی که ساختمان سازان به این دو مورد توجه کنند میتوانند تا میزان چشم گیری از دوفاز شدن فوم بتن ها جلوگیری کنند. نا گفته نماند که روش طرح اختلاط فوم بتن و نتیجه کار از اهمیت بالایی برای جلوگیری از دوفازشدن برخوردار می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
انواع قالب بندی در صنعت ساخت و ساز (قسمت دوم)

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که عمل دوفاز شدن فوم بتن از معایبی برخوردار است که می تواند بر روی سطح کار تاثیر منفی را بگذارد.
(امیدواریم از این مقاله اطلاعات کافی و سودمندی را کسب کرده باشید)