اصلاح دیوار سیمانی و آجری

اصلاح دیوار سیمانی ترک خورده

اصلاح دیوار سیمانی بسیار ساده است. بتن حاوی سیمان، همراه با شن و آب است. این مخلوط نسبتاً ساده است و مخلوط حاصل پس از خشک شدن تبدیل به یکی از سخت ترین مصالح ساختمانی می شود. سیمان و بتن، قرن هاست که در سراسر دنیا در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری استفاده می شود. اما با وجود ماهیت آن، اختلاط نادرست سیمان با آب و شن می تواند منجر به ایجاد ترک هایی در بتن شود که در نهایت خرد می شود. اگر دیوار سیمانی شما در حال خراب شدن است، باید محل خرابی یا ترک را وصله کنید تا از خراب شدن بیشتر آن جلوگیری کنید.

برای اصلاح هر نوع دیواری، سیمان از مصالح پایه می باشد، سیمان پرتلند 2 مهمترین و پر کاربردترین نوع سیمان برای این منظور می باشد. پس در خرید آن نهایت دقت را داشته باشید.

قیمت سیمان تهران

مصالح و مواد مورد نیاز

 • سمباده
 • سطل
 • سیمان
 • ماله
 • شمشه
 • ماله فلزی تخت

نحوه ترمیم دیوار سیمانی

اصلاح دیوار داخلی آجری ترک خورده,اصلاح دیوار سیمانی ترک خورده,نحوه اصلاح دیوار داخلی آجری خراب شده,

ناحیه در حال خراب شدن یا ترک خورده را را برای یک لایه بتن جدید آماده کنید. تمام بتن های خرد شده و ترک خورده را با دست بردارید و سپس با استفاده از سمباده، قطعاتی که ممکن است چسیده باشند را از دیوار جدا کنید. بعد از اتمام کار، ناحیه را با جاروبرقی کاملاً تمیز کرده و برای ترمیم آماده کنید.

با ترکیب سیمان خالص و آب در یک سطل مخلوط دوغاب ایجاد کنید. باید یک قوام رنگ مانند داشته باشد. در یک سطل دیگر مقداری بتن را که برای پایان دادن به وصله استفاده می کنید مخلوط کنید. طبق دستورالعمل سازنده، بتن را با ماله ماسون مخلوط کنید. باید دارای قوام ضخیم و خامه ای باشد.

با استفاده از شمشه آلومینیومی، یک لایه از مخلوط دوغاب سیمان را روی محل ترک خورده بمالید. اطمینان حاصل کنید که دوغاب کل منطقه را پوشانده و به هر ترک نفوذ می کند. محل را از جهات مختلف با دوغاب سیمانی پر کنید تا سطح کاملاً پوشانده شود. سریع کار کنید و نگذارید مخلوط سیمان خشک شود. قبل از اینکه بتن خود را اضافه کنید ، اگر پوشش اولیه شروع به خشک شدن کرد، دوغاب بیشتری استفاده کنید.

سطح دوغاب سیمانی را با مقداری مخلوط بتن بپوشانید. بتن را با ماله فلزی تخت خود از زوایای مختلف فشار دهید تا جایی که ناحیه خرد شده قدیمی را کاملاً وصله کنید. بتن جدید را با ماله صاف صاف کنید تا عین آینه شود. اجازه دهید مخلوط به مدت 72 ساعت خشک شود.

نکته

سیمان با بتن متفاوت است، از آنجا که سیمان یک ماده تشکیل دهنده است و نه یک محصول. اطمینان حاصل کنید که سیمان مرغوب را برای پوشش دوغاب خریداری کرده اید. فقط سیمان خالص به عنوان عامل اتصال عمل خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید
افزایش قیمت سیمان در سال 99

هشدار

هنگام کار با بتن از تجهیزات ایمنی استفاده کنید.

اصلاح دیوار داخلی آجری ترک خورده

نحوه ترمیم دیوار سیمانی,اصلاح دیوار داخلی آجری ترک خورده,اصلاح دیوار سیمانی ترک خورده,

دیوار آجری می تواند یک مهمترین قسمت بنای شما باشد. آجر های قدیمی، خرد شده یا تغییر رنگ یافته، می تواند باعث ایجاد گرد و غبار، زشتی دیوار شما شود و به طور کلی جذابیتی نداشته باشد. شما می توانید آجرهای غیر جذاب را با دیوارهای خشک، یا پانل های چوبی بپوشانید. روش دیگر ، استفاده درست از گچ است که می تواند دیوار را بپوشاند و دوباره آن را صاف کند. در نهایت این آموزش، دیوار شما صاف و آماده برای رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری خواهد بود.

مواد و مصالح مورد نیاز

 • مایع ظرفشویی
 • سطل
 • اسفنج
 • مته سنگ تراشی
 • پیچ
 • قوطی اسپری
 • سیمان پورتلند
 • شن و ماسه خوب
 • اهک
 • ماله
 • شناور

نحوه اصلاح دیوار داخلی آجری خراب شده

2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید.. یک اسفنج را به این مخلوط آغشته کرده و دیواره آن را بشویید تا تمام چربی و مواد زائد آن پاک شود. دیوار را با حوله تمیز و خشک کنید. یک سطح 3/8 اینچی در بالا و پایین دیوار نصب کنید. این معیار، شما را راهنمایی می کند تا دیواری صاف داشته باشید. رویه ها را با یک مته و یک مته سنگ تراشی به داخل دیوار سوراخ کنید.

یک سهم سیمان پرتلند، چهار سهم ماسه ریز و یک سهم آهک را مخلوط کنید. آب را به آرامی هم بزنید تا زمانی که گچ قوامی به شکل کره بادام زمینی داشته باشد. یک فوت مکعب گچ، تقریباً 17 فوت مربع آجر را پوشش می دهد. گچ کافی برای کل دیوار را مخلوط کنید.

یک بطری اسپری را با آب پر کنید. اسپری را روی دیوار بزنید تا آجرخیس شود. گچ را با ماله بیرون بیاورید و 3/8 اینچ گچ را روی آجر پخش کنید. با ماله با زاویه 45 درجه شروع کنید گچ را روی دیوار خراش دهید و با ماله با زاویه 30 درجه خاتمه دهید. کار را تا اتمام کل دیوار ادامه دهید تا جایی که کل فضا را پوشانده اید.

اجازه دهید گچ کمی خشک شود. در حالی که هنوز بیشتر مرطوب است ، یک تکه چوب یا لوله لبه مستقیم را بردارید و گچ اضافی را از سطح دیوار صاف و جدا کنید. بدون ایجاد ترک یا خرابی گچ ، رویه ها را با احتیاط بردارید.

شناور سنگ تراشی را بالای سطح گچ اجرا کنید تا سطح آن فشرده و صاف شود. اجازه دهید گچ کاملا خشک شود. مقداری از گچ را که تقریبا نصف حجم مرحله قبلی است را مخلوط کنید. لایه دوم گچ را بزنید. با استفاده از ماله ¼ اینچ گچ به قسمت بالای لایه پایه بزنید، سپس بگذارید که گچ خشک شود. اگر خواستید یک پوشش نهایی دیگر روی گچ خود استفاده کنید.