تیغه سفال

سفال تیغه چیست؟

سفال به عنوان یکی از با قدمت ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود که تا به امروز در صنعت ساختمان سازی به کمک معماران آمده و در دسته مصالح با کیفیت و با دوامی است که جایگزین مناسبی برای سنگ شده است. سفال در واقع نوعی مصالح سفت مانند سنگ است که توسط بشر تولید می شود و در مواقعی که دسترسی به سنگ امکانپذیر نبوده و در عوض خاک به میزان زیاد وجود دارد، از آن به عنوان جایگزینی مطمئن برای سنگ استفاده می کنند.
طرز تولید سفال به اینگونه است که درابتدا مواد اولیه خام آن را از معدن استخراج می کنند و در ادامه مواد اولیه را آماده سازی کرده و آنرا قالب گیری می کنند. سپس نوبت به مرحله خشک کردن محصول می رسد و پس از خشک شدن محصول آن را درون کوره قرار داده و به اصطلاح خشت را می پزند. محصول نهایی کاملا سخت ، نسوز و ضد آب می گردد و برای استفاده در ساختمان بکار میروند. امروزه به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، از نوع جدیدی از کوره ها به نام کوره های تنوری تونلی استفاده می شود که از آنها برای تولید سرامیک های مرغوب و ممتاز استفاده می کنند. انواع دیگری از کوره ها نیز وجود دارد که برای پختن خشت مورد استفاده قرار می گیرند که به نامهای تنوری و هوفمان شناخته می شوند.

یکی از راههای شناسایی سفال مرغوب ترد بودن و صدای ضربی است که در هنگام ضربه زدن به آن می دهد. این عمل مشخص می کند که محصول تولیدی تو پر و بادوام می باشد. همچنین رنگ محصول باید یکدست و بدون حفره بوده و میزان سختی آن به قدری باشد که با ناخن نتوان روی آن خط انداخت. سفال تیغه در انواع سایزهای متفاوت تولید و بسته به دیواری که قرار است از آن استفاده شود سایزش تعیین می گردد. قیمت این محصول نسبتا مناسب می باشد و به راحتی در دسترس است. برای برخورداری از بهترین کیفیت سفال تیغه، بهتر است از آن در مناطق خیلی شرجی و مرطوب استفاده نشود.
به تازگی نوع جدیدی از سفال به نام سفال فوم دار تولید می شود که مزیت اصلی آن توانایی استفاده به عنوان عایق صوتی و حرارتی می باشد. ابعاد استاندارد این محصول تولیدی ۲۰*۲۰*۱۵ است.سفال فوم دار دارای رواداری ۲ درصد ابعاد می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
انواع پوکه صنعتی و معدنی

سفال تیغه تهران یکی از بهترین مصالح ساختمانی میباشد.

برای گرفتن قیمت تیغه سفال با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد -09128047761 - 02177429500