بلوک فوم بتن

راحت ترین دستورالعمل ساخت بلوک فوم بتن، بکارگیری راه حل قالب های جدا ساز می باشد. در این راه حل درون قالب های 1 الی 2 متر مکعبی فوم بتن ریخته می شود و بعد با گذاشتن پارتیشن ها به فاصله های 10 و 15 و 20 بلوک های فوم بتنی با همین سایز ساخته می شود.

این دستورالعمل راحت ترین راه حل ساخت بلوک فوم بتن است که این اجاره را به پیمانکارها می دهد تا بلوک clc در سایزهای کارگاهی بسازند. این را نیز در نظر داشته باشید که با بکارگیری این راه حل هزینه هایی که باید بابت کارگر پرداخت کنید را بیشتر از هزینه های دیگر روی قیمت پایانی بتن فوم تاثیر می دهد، این مسئله به عنوان نکته منفی و نقطه ضعف این محصول شناخته می شود اما در کل راهی به صرفه و آسان بشمار می رود.

ساخت بلوک فوم بتن با سیستم برش

سیستم برشی راهی دیگر برای ساخت بلوک های فوم بتن می باشد که از انواع مختلفی تشکیل شده است. در این راه حل فوم بتن را در قالبی یک تکه می ریزند و بعد از زمان معینی( به سیستم برش انتخاب شده بستگی دارد) از قالب خارج می شود و به سایزهای مورد نظر برش می دهند. در این دستورالعمل هزینه کارگران کم تر است به همین علت قیمت پایانی بلوک فوم بتن نیز پایین می آید اما برای خریداری سیستم برش می بایست هزینه بیشتری را پرداخت.

پانل های فوم بتن

بخاطر وزن پایینی که بتن سبک دارد می توانید مخلوط فوم بتن را در قالب های پانلی در سایز های بزرگ بریزید و به جای بلوک پانل های با پهنای مورد نظر و سایز های بزگتر بسازید. با این کار هزینه ی کارگری ساخت را کم می کنید و همچنین هنگام استفاده هم سرعت نصب دیوارها را بالا می برید. دیوارهای نصب شده به وسیله پانل های فوم بتن به علت یکپارچه بودن، عایقی و استفاده مصالح پشت و رو در زمان انجام کار نارک کاری به صورت چشم گیری کم می شوند.

این مطلب را از دست ندهید
کنترل شرینکیج در فوم بتن

انتخاب نوع سیمان در فوم بتن

برای اینکه از بالا و پایین رفتن درجه حرارت فوم بتن جلوگیری کنید زمان نصب در فصل های سال، نوع سیمانی که انتخاب می کنید بسیار حائذ اهمیت است، چون برگزیدن سیمان های با حرارت هیدراتاسیون بالا در فصل های تابستان و بهار که گرم هستند و همینطور سیمان های با حرارت هیدراتاسیون پایین در فصل های پاییز و زمستان که سرد است می تواند مشکل ساز باشد.
برای از میان برداشتن این مسائل می بایست در گزینش نوع سیمان و نوع ترکیبات تغییری ایجاد کرد.

خرید سیمان تهران که یکی از بهترین سیمان های کشور است را می توانید به صورت سیمان کامیونی تهران و سیمان تهران وانتی از این سایت تهیه فرمایید.

برای گرفتن قیمت سیمان تهران وانتی و سیمان تهران کامیونی با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد - 09128047761 - 02177429500