پوکه های معدنی ساختمانی

پوکه یکی از مصالح ساختمانی می باشد که کاربردهای فراوانی دارد. پوکه در دو نوع معدنی و صنعتی تولید می شود. پوکه معدنی از دل آتشفشان بیرون آمده و طبیعی است. پوکه صنعتی نیز در کارخانه و توسط انسان فرآوری می شود. یکی از کاربردهای مهم پوکه در صنعت ساختمان سازی می باشد. پوکه معدنی ساختمانی قابل استفاده در کفپوش، دیوارو شیب بندی و عایق کاری است. پومیس به عنوان یک ساینده صنعتی به طور گسترده استفاده می شود که مهم ترین بحث در هنگام استفاده از آن بحث حفاظت می باشد. از پوکه به عنوان افزودنی ایده آل برای تمیز کردن محصولات استفاده می شود. دلیل آن نیز به کیفیت سایشی و توانایی مناسب پوکه برای رفع گرد و غبار بر می گردد.
یکی از مواردی که در صنعت ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است سبک سازی سازه می باشد. شما می توانید با استفاده از بتن پومیس که از سیمان پرتلند، پمس پوزولان، ماسه پمیز و آب بوجود می آید در ساختمان سازی استفاده نمایید و وزن سازه را تا یک سوم کاهش دهید.

مزایای بتنی پوکه معدنی ساختمانی عبارتند از:

بتن سبک پلاستیک دارای ویژگی های بی نظیری همچون قابلیت الاستیسیته بالا، مقاومت بالای فشاری و خمشی و همچنین مقاومت در برابر عوامل جوی نظیر باد و امواج زلزله می باشد. سبک سازی نیز یکی دیگر از ویژگی های بتون پومیس است.
این ماده تا ۴ برابر بیشتر از بتن معمولی می تواند مقدار عایق دانه های استاندارد یا ترکیبی از بتن استاندارد را فراهم نماید، رطوبت موجود در ساختار سقف و دیوارها را کاهش داده و در برابر انجماد مقاومت کند.

این مطلب را از دست ندهید
مزایا و معایب سقف کوبیاکس

تولید کنندگان سنگ مصنوعی:
بتن پومیس علاوه بر صنعت ساختمان در دیگر صنایع نیز قابلیت استفاده را دارد. به عنوان مثال می توان از بتن پومیس در صنعت ساخت شومینه سنگی و آجری نیز استفاده نمود. بتن پومیس با وجود کیفیت بالا دارای قیمت مناسبی می باشند و همچنین در هنگام نصب ملات کمتری استفاده می کنند. این ماده دارای سختی مناسبی می باشد و در هنگام اختلاط با ملات های استاندارد به خوبی کار می کنند.

پوکه معدنی و محیط زیست:
پوکه معدنی ساختمانی یکی از مناسبترین نوع مصالح برای محیط زیست می باشد. این در حالی است که مواد شیمیایی موجود در بازار از این قابلیت بهره ای نبرده و دسته ای از انها مانند سیلیس بلوری و فلزات سنگین دشمن محیط زیست می باشند.

برای گرفتن قیمت پوکه با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد -09128047761 - 02177429500