کاربرد کاشی در سرویس های بهداشتی

علت استفاده از کاشی در سرویس بهداشتی

همان طور که می دانید کاشی برای ایجاد پوشش نهایی برروی دیوارها یا کف ها اجرا می شود، البته لازم به ذکر است استفاده از کاشی برای سرویس بهداشتی بیش ترین کارآیی را برای این ماده دارد. کاشی برای آشپزخانه یا نماهای ساختمانی هم مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل کارآیی بالای کاشی این است که در برابر رطوبت مقاوم بوده و مانع رشد باکتری ها می شود؛ به دلیل همین قابلیت کاشی در سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاشی سرویس بهداشتی,کاشی کاری در سرویس بهداشتی,کاشی های شیشه,

همه چیز در مورد کاشی

کاشی یک تکه سنگ مصنوعی است که از سنگ های گرانیت، اونیکس و مرمر ساخته شده و ضخامت و ابعاد آن قابل تغییر است. شما می توانید کاشی را برای هر نوع کاربردی در هر سایزی سفارش داده و هیچ محدودیتی نخواهید داشت. یکی از بهترین مزیت های کاشی این است که در برابر رطوبت مقاومت بسیار خوبی داشته و دارای یک سطح صیقلی می باشد؛ لازم به ذکر است که اکثر کاشی ها از سرامیک ساخته شده اند.

بهره گیری از کاشی کاری در سرویس بهداشتی

همان طور که می دانید زمان های بسیار زیادی است که از کاشی سرویس بهداشتی در کف سرویس ها استفاده می شود، اما باید بدانید که به کار گیری این کاشی ها برای سرویس اصلا کار ساده ای نیست. از طرفی شما می توانید نیم یا سه چهارم دیوارهای سرویس بهداشتی را کاشی کاری کنید اما در هر صورت باید برای اجرای کاشی کاری نهایت دقت را داشته باشید. در ادامه قصد داریم برای شما عزیزان راه حل انتخاب کاشی مناسب و همچنین معایب و مزایای آن را بیان کنیم، با ما همراه باشید.

چه نوع از کاشی ها برای کف سرویس بهداشتی مناسب است؟

 1. بهره گیری از کاشی وینیل: این نوع کاشی به دلیل این که هزینه های بسیار کمی داشته و احتمال عملی بودن آن بالا است، یکی از بهترین و محبوب ترین کاشی ها برای کف حمام و سرویس بهداشتی می باشد.
 2. کاشی و سرامیک سفالی
 3. انواع کاشی های شیشه ای
 4. انواع کاشی های سنگی
 5. انواع کاشی هایی که از چند لایه پلاستیکی تشکیل شده اند.
 6. کاشی های کف اتاق
 7. انواع کاشی های چوب پنبه

کاشی های کف,کاشی های گرانیتی,مزایای کاشی,

استفاده از کاشی برای دیوارهای سرویس بهداشتی چه مزیتی دارد؟

استفاده از کاشی برای دیوارهای سرویس بهداشتی به عنوان یک پوشش سرتاسری یکی از بهترین گزینه ها است و به بزرگ نشان دادن فضای سرویس شما کمک می کند. برای توجیح علمی این امر باید بگوییم زمانی که شما تعداد بسیار زیادی کاشی را برروی دیوار قرار دهید، باعث انعکاس نور شده و این پدیده سبب بزرگ به نظر آمدن فضای داخلی خواهد شد. به دلیل وجود این ویژگی کاشی در بین ساختمان سازان بسیار محبوب است.

این مطلب را از دست ندهید
میانگین قیمت مسکن در تهران از رشد ۹۱ درصدی در آذر برخوردار شد

کاشی های مورد استفاده در کف سرویس بهداشتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که کاشی به کار رفته برای کف سرویس بهداشتی باید دارا باشد، کوچک بودن سایز آن به دلیل زهکشی بهتر است. توصیه می کنیم از کاشی های غیرلغزنده و کوچک برای سرویس بهداشتی استفاده کنید. در نهایت لازم به ذکر است که برای ساخت کاشی های سرویس بهداشتی معمولا از سنگ طبیعی، چینی یا کاشی های سرامیکی استفاده می شود.

تفاوت اساسی در بین کاشی های مناسب برای کف سرویس بهداشتی و دیوارهای آن در ابعاد آن ها بوده و به این شکل است که کاشی های دیوار باید سایز بزرگ تری داشته باشند. لازم به ذکر است که می توانیم برای کاشی های دیوار هم از انواع کاشی های براق استفاده کنیم.

معایب کاشی,کاشی سرویس بهداشتی,کاشی کاری در سرویس بهداشتی,

انواع کاشی ها و کاربردهای آن

همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، کاشی سرویس بهداشتی یکی از پرکاربردترین کاشی ها بوده و این ماده در صنعت ساختمان سازی بسیار کاربردی است. در این قسمت قصد داریم انواع کاشی ها را نام ببریم.

 1. کاشی های گرانیتی
 2. کاشی های پرسلانی
 3. کاشی های دیوار
 4. کاشی های کف

کاشی های شیشه,کاشی های کف,کاشی های گرانیتی,

بهترین انتخاب برای پوشش کف سرویس بهداشتی

اگر تجربه اجرایی داشته باشید، حتما می دانید که بهترین انتخاب برای کف سازی در سرویس بهداشتی کاشی چینی است و این نوع در مقایسه با دیگر کاشی ها دارای تراکم بالاتربوده و سخت تر می باشد. لازم به ذکر است کاشی های چینی در قیاس با کاشی های سرامیکی مقاومت بالاتری در برابر آب داشته و می توان گفت یک عایق بسیار خوب در برابر رطوبت می باشد.

استفاده از کاشی چه معایبی در ساختمان سازی خواهد داشت؟

 1. همان طور که می دانید کاشی ها دارای سطحی سفت و سخت هستند که این ویژگی باعث شست و شوی راحت آن ها شده است، اما به همین دلیل هم در زمان استفاده از آن ها افراد راحتی مطلق نخواهند داشت.
 2. کاشی ها بسته به نوعی که دارد، وزن زیادی داشته و همین ویژگی آن ها سبب سنگین شدن این کف پوش ها شده است. در حالت کلی کف پوش کاشی دارای وزن زیادی بوده و لازم به ذکر است افزایش وزن ساختمان امنیت آن را در برابر زلزله کاهش خواهد داد.
 3. برای نصب کاشی سرویس بهداشتی باید دقت بالایی داشته و درز بین آن ها را به طور کامل پر کرد و در غیر این صورت مشکل ساز خواهد شد.