کاربرد سیمان سفید و استفاده های آن

سیمان سفید چیست؟

سیمان انواع مختلفی دارد و در این مقاله قصد داریم در رابطه با سیمان سفید بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهیم. سیمان سفید پورتلند که به نام سیمان سفید شناخته می شود، دقیقا همان خاصیت سیمان خاکستری را داشته با این تفاوت که به رنگ سفید است. شاید بدانید که رنگ سیمان بسته به نوع مواد اولیه و نحوه ساخت آن متفاوت خواهد بود. از مهم ترین مواردی که برروی رنگ سیمان تاثیر گذار است می توان به اکسید آهن و منیزیم اشاره کرد.

قیمت سیمان تهران انواع سیمان,تهیه سیمان سفید,سیمان خاکستری,

روش تهیه و ساخت سیمان سفید به شکلی است؟

در ابتدا لازم است بدانید ماده اولیه تمامی انواع سیمان ها، آهک بوده ولی برای تهیه سیمان سفید به آهک ماده های سفید کننده رنگ اضافه می شود تا در نهایت سیمانی سفید داشته باشند. در تولید سیمان های خاکستری و رنگی از آهک و خاک رس استفاده می شود در حالی که برای سیمان سفید از رس استفاده نخواهد شد.

سیمان سفید,سیمان سفید پورتلند,کاربرد سیمان سفید,

استفاده از سیمان سفید چه مزایایی دارد؟

یکی از بهترین و کارآمدترین مزیت سیمان سفید در معماری استفاده برای تولید بتن های تزئینی است، به دلیل این که رنگ سفید خنثی آن امکان ترکیب با هر رنگی را داشته و به افراد فرصت هنر آفرینی می دهد.

سیمان سفید برای ساخت و تولید بتن سفید چه کاربردی دارد؟

همان طور که می دانید سیمان سفید در ساخت بتن سفید کاربرد دارد. بتن ساخته شده با سیمان سفید برای پروژه هایی که زیبایی در آن ها معیار مهمی است، استفاده می شود. لازم به ذکر است سیمان سفید به دلیل قیمت بالاتری که نسبت با دیگر سیمان های دیگر دارد، برای استفاده در بتن اقتصادی نبوده و مقرون به صرفه نیست. از طرفی خاصیت سیمان ها چندان تفاوتی نداشته و بجز زیبایی هیچ فرقی با یک دیگر ندارند.

این مطلب را از دست ندهید
سیمان سفید چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد سیمان سفید در تولید بتن های رنگی

زمانی که از رنگ دانه های مختلفی در سیمان سفید استفاده شود، می توانید بتن های رنگی تولید کنید. تولید کنندگان سیمان برای این که سازنده ها بتوانند بتن های رنگ ثابتی را تولید کنند، سیمان رنگی را تولید به بازار ارائه می دهند.

انواع سیمان,تهیه سیمان سفید,سیمان خاکستری,

ساخت سیمان سفید

اگر در رابطه با تولید سیمان سفید اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که مواد خام مورد استفاده برای ساخت آن در معادن وجود داشته و پس از استخراج و انتقال آن به محل مورد نظر برای خرد شدن در مرحله اول آماده خواهد شد. در مراحل بعدی هم  مواد باید به طور کامل مخلوط و آسیاب شوند؛ بعد از این مراحل سیمان سفید آماده است.

نتیجه گیری

سیمان دارای انواع مختلفی است و بعد از گذشت زمان از سال های بسیار دور تا اکنون در ساخت و ساز کاربرد دارد، با پیشرفت علم و تکنولوژی هم سیمان با کیفیت بیش تری تولید شده است و قیمت سیمان به انواع آن مربوط می شود. یکی از گران قیمت ترین سیمان ها سیمان سفید است که کاربردهای متفاوتی هم دارد.