سیمان سفید چیست و چه کاربردی دارد؟

سیمان سفید چیست؟ 

انواع گوناگونی از سیمان سفید وجود دارد و به طور کلی تمامی سیمان های سفید از آهک تولید می شوند. بدست آوردن سیمان سفید، دسترنج دانشی است که دانشمندان به آن دست یافته اند. اگر به تاریخچه سیمان سفید بنگریم می فهمیم که برای دسترسی به این محصول، باید سیر تکامل دانش بشری را مورد بررسی قرار دهیم. سیمان سفید دارای مزایای زیاد عملیاتی و زیبایی است. به دلیل رنگ زیبایی که دارد، نه تنها برای کارهای ساختمانی، بلکه برای ایجاد مجسمه ها و اشکال دیگر معماری نیز کاربرد گسترده ای دارد.

فرق سیمان سفید و سیمان خاکستری

سیمان سفید از آهک تولید می شود. تولید و عرضه سیمان سفید نسبت به سیمان خاکستری کمی پیچیده تر است و برای سفید نمودن سیمان سفید مواد بسیاری به کار گرفته می شود به غیر از آهک. در حالت کلی، در ساخت سیمان سفید از آهک و رس استفاده میکنند و عرضه ی سیمان سفید نسبت به سیمان خاکستری پیچیده تر است.

قیمت سیمان تهران

انواع سیمان سفید

همانطور که گفتیم انواع مختلفی از سیمان سفید تولید شده که خیلی از آنها شبیه به هم ساخته شده اند و در کشور ایران همواره انواع گوناگون سیمان سفید عرضه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. سیمان سفید ارومیه، سیمان سفید دماوند و… که اکثرا در کیسه های 25 کیلویی تولید می شود از انواع سیمان سفیدی تولید کارخانه های مختلف هستند.

کاربرد سیمان سفید

ساخت سیمان سفید,سیمان پرتلند سفید,قیمت سیمان تهران,

سیمان سفید تقریباً در همه ساختمانهای در دست ساخت استفاده می شود. اما گاهی اوقات این مصالح ساختمانی تنها راه ممکن برای زیبا سازی ساختمان و تزئینات نما به دلیل خصوصیات زیبایی و فیزیکی خاص است. سیمان سفید به عنوان پایه برای تولید دوغاب، چسب، کف های خود تراز شونده، ملات های آهک سیمان، مجسمه سازی، تزئینات و مخلوط های گچ کاربرد فراوان دارد.
مهمترین کاربرد سیمان سفید به هنگام علامت گذاری جاده و میدان هوایی به دلیل مقاومت در برابر سایش زیاد و خصوصیات انعکاسی عالی است که در این حالت عملاً غیر قابل تعویض با دیگر محصولات مشابه است.

مزایای سیمان سفید

سیمان سفید دارای مزایایی از جمله :

  • مقاوم در برابر هوازدگی
  •  خصوصیات فنی بالای مواد از تغییر رنگ بتن جلوگیری می کند. بر این اساس ، سیمان سفید هم در فضای باز و هم در فضای داخلی قابل استفاده است و سفیدی کار تمام شده می تواند برای مدت طولانی باقی بماند.
  • توانایی اجرای ایده های خلاقانه ابتکاری: معماران، مجسمه سازان، تولید کنندگان محصولات بتنی و محصولات سیمانی، به لطف ویژگی های سیمان سفید، مبنایی عالی برای تحقق پروژه های غیر استاندارد خود دارند. این ماده به شما امکان می دهد با رنگ، مواد پر کننده، اشکال، بداهه سازی با فن آوری های مختلف بتن ریزی، در صورت لزوم روش پردازش، سطح سخت شده را تغییر دهند.
  • سخت شدن سریع و حداکثر مقاومت: در حال حاضر پس از 16 ساعت، محلول 60٪ سخت می شود، که به طور قابل توجهی هزینه روند ساخت را کاهش می دهد.
  • پراکندگی زیاد این نوع سیمان از تخریب مواد تحت تأثیر رطوبت یا محلولهای تهاجمی جلوگیری می کند.
  • سازگاری با محیط زیست : این نوع سیمان منحصراً از اجزای طبیعی معدنی ساخته می شود.
  • مقاوم در برابر خرد شدن / ترک خوردگی : این مزیت، هزینه های مرمت یا ترمیم را به حداقل می رساند.
  • رنگ سفید روشن سیمان دارای یک اثر تزئینی برجسته است، و قابلیت انعطاف پذیری آن به شما امکان می دهد آن را با مواد تکمیل کننده مختلف، ترکیب کنید.
  • چند منظوره بودن سیمان: می تواند در هنگام ریخته گری آجر و دال کف یا به عنوان یک ماده تزئینی یا ساختمانی استفاده شود. 
این مطلب را از دست ندهید
انواع سیمان - قسمت دوم

طرز تهیه سیمان سفید

ساخت سیمان سفید,سیمان پرتلند سفید,قیمت سیمان تهران,

در تولید و ساخت سیمان سفید نسبت به سیمان خاکستری نوعی پیچیدگی وجود دارد و آهک هیچ نقشی در سفید کردن سیمان سفید ندارد. ممکن است خیلی از مواد ها در سفید کردن سیمان سفید دخالت داده شوند اما آهک استفاده نمی شود.
آهک و رس در ساخت سیمان سفید نقش اساسی دارند. علت خاکستری بودن رنگ سیمان خاکستری این است که از سولفات آهن و سولفات منیزیم در ساخت آن استفاده می شود. البته دود ناشی از سوخت سیمان، در تیره شدن رنگ آن نیز بی تاثیر نمی باشد.

پس بنابراین برای سفید کردن رنگ سیمان نباید در ساخت آن از سولفات آهن و منیزیم استفاده کنیم و برای عدم ایجاد دود، باید از سوخت مناسب استفاده کنیم.
به همین منظور برای ساخت و تولید سیمان سفید باید از خاک رسی استفاده کنیم که مقدار سولفات آهن و منیزیم موجود در آن ۸ درصد کم تر باشد و از طرفی برای ایجاد نشدن دود و جلوگیری از خاکستری شدن آن از (گاز) استفاده کنید. سپس با مخلوط کردن مواد ها نوع دیگری از رس با رنگ سفید البته بدون دخالت دادن هرگونه مواد ایجاد می شود.
لازم به ذکر است هنگامی که کلینکر را آسیاب و خرد می کنید برای سفید کردن و افزایش استحکام آن از مقداری پودر سنگ گچ استفاده کنید.

سیمان پرتلند سفید

سیمان پرتلند سفید، از مواد ویژه ای که دارای آهن و منگز خیلی کم است تولید می شود. کاربرد این سیمان در ساخت ساختمان هایی است که نمای آنها با رنگ سفید می باشد. معمولا در ساخت این ساختمان‌ها با رنگ سفید و روشن، از سنگدانه های مخصوصی استفاده میشود. قیمت در سیمان های پرتلند سفید حدودا دو برابر سیمان پرتلند معمولی میباشد. بنابراین در طول این مراحل کاری انتقال دادن، مخلوط کردن، باید در نهایت رعایت احتیاط صورت گیرد. تا از آلودگی ها جلوگیری شود و تمام تجهیزات و وسایل کاملا تمیز باشند.

نکته مهم: قیمت در سیمان پرتلند سفید دو برابر سیمان پرتلند معمولی میباشد.

سیمان پرتلند سفید، از لحاظ خاصیت گیرشی و مقاوت مربوطه، شبیه به سیمان پرتلند معمولی می باشد و از لحاظ روش انبار کردن، مصرف سیمان پرتلند معمولی نسبت به سیمان پرتلند سفید تفاوت چندانی ندارند.
در کار کردن با سیمان سفید جهت به عمل آمدن ملات نیاز به دقت بیشتری دارد. چون خیلی راحت در همان ابتدای کار کثیف می شود و همانطور که می دانید تمیز کردن آن غیر ممکن است و خیلی سخت می باشد. از ورقه های پلاستیکی برای به عمل آوردن ملات استفاده کنید، که این کار از دوری گرد و غبار نیز جلوگیری میکند.

برای گرفتن قیمت سیمان تهران وانتی و سیمان تهران کامیونی می توانید با شماره تلفن داخل سایت تماس بگیرید.

برای گرفتن قیمت سیمان تهران وانتی و سیمان تهران کامیونی با این شماره تماس بگیرید. علی قمصری نژاد - 09128047761 - 02177429500