چند نوع گچ سفید کاری داریم

در ابتدا لازم است بدانید انواع گچ سفید کاری برای استفاده بر روی دیوارهای ساخته شده، کارآیی دارند. انتخاب درست گچ سفید کاری برای ایجاد یک سطح صاف و بافت مناسب مهم است. از طرفی مهارت شخص معمار برای اعمال گچ سفید کاری به روی دیوار بسیار مهم بوده و در نتیجه کار تاثیر گذار است، اما مرغوبیت گچ هم مهم می باشد و نمی توان از آن غافل شد.

در ادامه اطلاعات بیش تری در رابطه با گچ برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد، با ما همراه باشید.

گچ

همان طور که می دانید گچ یکی از کاربردی ترین مصالح ساختمان سازی است که برای ایجاد پوشش برروی دیوارها، سقف ها، ستون ها و هر جزء دیگری از سازه مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت هر جایی به ایجاد یک پوشش نازک نیاز باشد، از گچ استفاده می کنیم.

انواع گچ سفید کاری,خرید گچ سفید کاری,قیمت انواع گچ سفید کاری,

انواع گچ سفید کاری و تفاوت آن ها با گچ های معمولی

انواع گچ سفید کاری به دلیل مش ریز برای روکاری بسیار مناسب بوده و از دیگر ویژگی آن ها می توان به درجه خلوص بالای آن ها اشاره کرد. نکته لازم به ذکر این است که انواع گچ سفید کاری در مقایسه با گچ های معمولی دارای قیمت کم تری هستند. تولید انواع گچ سفید کاری با استفاده از آسیاب های قوی انجام خواهد شد و به همین دلیل دارای رنگ سفید روشن تری در قیاس با دیگر گچ های معمولی خواهد بود. قیمت گچ سفید کاری به انواع آن مربوط می شود.

گچ ویژه یا همان special plaster چیست؟

این نوع گچ به شکل ترکیبات خاص برای روکاری، تزئینات داخلی و همچنین دکوراسیون مناسب است.

گچ رو بنا یا همان stucco plaster چیست؟

این نوع از گچ برای سفید کاری مورد استفاده می گیرد و نحوه کارآیی آن به شکلی است که سه لایه با ضخامت حدود 25 میلی متر بر سطح مورد نظر، ایجاد خواهد کرد. اگر بخواهیم اطلاعات بیش تری در رابطه با این سه لایه به شما ارائه دهیم، می توانیم بگوییم لایه اول با سیمان، لایه دوم با ماسه مخلوط شده و لایه نهایی هم سفید رنگ است.

این مطلب را از دست ندهید
دیوار پیش ساخته داخل منزل

گچ ضد آب یا همان waterproof plaster چیست؟

این نوع گچ سفید کاری که سبب افزایش دوام ساختمان شده و عمر سازه را افزایش می دهد، برای مناطق شرجی و مرطوب بسیار مناسب می باشد.

گچ آهکی یا همان lime plaster چیست؟

این نوع گچ یکی از رایج ترین انواع گچ به کار رفته در ساختمان سازی می باشد. نکته بسیار مهم در رابطه با استفاده از گچ آهکی این است که دقت کنید که میزان آب مخلوطی با آن دقیقا رعایت شود تا در زمان اعمال برروی سطح و خشک شدن، دچار ترک خوردگی نشود.

گچ کامپوزیتی یا همان composite plaster چیست؟

در ابتدا لازم است بدانید این نوع گچ از مخلوط پوزولان، آهگ، سیمان و همچنین شن به دست آمده و میزان هر یک از موارد نام برده شده به مقدار مشخصی است. این نوع گچ در ساخت سطح های داخلی و خارجی با هر ضخامتی قابل اجرا است.

کاربرد گچ در ساختمان سازی

گچ در زیر سازی، سفید کاری و همچنین گچ بری ساختمان کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است گچ برای استفاده در لایه زیر سازی ساختمان باید ابتدا با خاک مخلوط شود. در این بخش لازم است بدانید برای استفاده از انواع گچ سفید کاری نیازی به زیر سازی نیست، اما از تمیز بودن سطح آن اطمینان حاصل کنید.