پوکه ی معدنی چه کاربردی دارد

پوکه معدنی چیست؟

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید، که علاقه مند به دانستن اطلاعاتی در رابطه با پوکه معدنی هستید. برای توضیح این موضوع ابتدا باید بدانید پوکه معدنی همان سنگ های آتش فشان می باشد. سنگ های ذکر شده زمانی تولید می شوند که از آتش فشان ها آب، بخار و همچنین گدازه های بسیاری خارج شود. شاید بدانید که بعد از خروج گدازه های درون آتش فشان و کاهش دما آن ها به مواد سنگی و سبکی تبدیل می شوند. اگر بخواهیم به بیانی دیگر وجود پوکه های معدنی را شرح دهیم، می توانیم بگوییم در حقیقت همان گدازه های آتش فشانی هستند که در داخل آن ها حباب گازی محبوس است.

نکته لازم به ذکر این است که اگر همین گدازه های خارجی از آتش فشان با سرعت بالایی سرد شوند، به جای پوکه معدنی با شیشه های آتش فشانی روبه خواهیم شد.

نکات مهم پوکه معدنی

پوکه های معدنی معمولا به رنگ های مختلفی وجود داشته و از طیف رنگی روشنی برخوردار است چرا که دارای ماده سیلیکا می باشد. از دیگر ویژگی های این پوکه ها می توان به کم بودن آهن و منیزیم درون آن ها اشاره کرد. شاید برای شما جالب باشد که وزن بعضی از پوکه های معدنی در حدی پایین است که می توانند روی آب شناور بمانند. البته این در حالتی است که آب به داخل تخلخل های سنگ معدنی نفوذ نکند، در غیر این صورت دیگر شناور نخواهد بود.

پوکه معدنی چه کاربردی دارد,پوکه معدنی چیست,پوکه های معدنی,

با کاربرد پوکه معدنی آشنا شوید

چیزی حدود سه چهارم تمام تولید سالیانه پوکه های معدنی برای ساخت مصالح سبکی مانند بلوک سیمانی و همچنین بتن به کار برده می شود. کاربردهای پوکه معدنی به همین یک مورد ختم نشده و برای تولید سنباده، محوطه سازی و همچنین کارهای باغبانی هم کارآیی دارد. پوکه های معدنی دارای خاصیت سایندگی بوده و به همین دلیل هم در صیقل دادن شیشه های تلویزیونی و همچنین مراحل تولید فلزات و ….. کاربرد فراوانی دارند. در نهایت لازم به ذکر است در بعضی از خمیر دندان ها از پوکه معدنی برای تمیز کنندگی بیش تر استفاده شده است.

این مطلب را از دست ندهید
خرید پوکه قروه در تهران

خاصیت های پوکه معدنی

همان طور که در سطرهای بالاتر هم گفته شد، پوکه های معدنی خاصیت سایندگی دارند، پس برای تولید لایه بردارهای پوست، انواع صابون و لوسین مناسب هستند. نکته لازم به ذکر این است که پوکه های معدنی یکی از نرم ترین موادی است که قدرت سایندگی دارند. از طرفی لازم است بدانید استفاده از پوکه معدنی برای انسان هیچگونه ضرری ندارد، چرا که حاوی مواد طبیعی و همچنین غیر سمی می باشد.

سنگ پاهای موجود در زندگی ما هم نوعی پوکه معدنی است که در سایزهای بزرگ مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت برداشتن پوست های مرده کف پا را دارد. در این بخش لازم به ذکر است که بعد از هر بار استفاده از سنگ پا حتما پوست های جدا شده را به کمک فرچه یا مسواکی برداشته و سعی کنید آن تمیز  باقی بماند.

منبع پوکه های معدنی

شاید تا به حال متوجه شده باشید، که هر کجا آتش فشان باشد، پوکه های معدنی هم در همان جا وجود دارد؛ حتی آتش فشان هایی که دیگر فعالیت نمی کنند هم در اطراف خود پوکه های معدنی دارند. طبق آمار جهانی هم اکنون چیزی حدود 50 کشور در دنیا منابع تولید پوکه معدنی را دارند. بزرگ ترین کشورهای تولید کننده پوکه معدنی ایتالیا، شیلی، یونان، ترکیه، آمریکا و بعد از آن اسپانیا می باشند. در نهایت لازم به ذکر است پوکه های معدنی باتوجه به نوع کاربرد آن ها در سایزهای گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند.