خرید پودر سنگ

پودر سنگ چیست؟

از ترکیب برخی از کانی های موجود در طبیعت مانند سنگ آهک، کربنات کلسیم، گرانیت، سنگ آهن، مرمریت و سنگ نقره، پودر سنگ تولید می شود.

عمدتا از پودر سنگ در صنعت ساختمان سازی و مصارف ساختمانی استفاده می گردد. هنگامی که می خواهند گچ، سیمان سفید و سایر مصالح را با یکدیگر ترکیب کنند از پودر سنگ استفاده می کنند، زیرا میزان چسبندگی آن بسیار بالا است و موجب می شود که مقدار مقاومت سازه افزایش یابد. معمولا برای جلوگیری ترک خوردن سیمان به آن پودر سنگ می افزایند.

انواع پودر سنگ,پودر سنگ چیست,سنگ سفید,

انواع پودر سنگ

معمولا انواع پودر سنگ را به صورت کیسه ای و فله ای با کیفیت ها و درجه بندی های مختلف در بازار عرضه می کنند. پودر سنگ استفاده های مختلفی دارد و معمولا از آن برای پاشیدن بر روی قیر گونی، دوغاب دهی کاشی و سرامیک و سنگ و نمای ساختمان استفاده می کنند. معمولا برای این مصارف پودر سنگ را با سیمان سفید ترکیب می کنند.

کانی های سنگ سفید در طبیعت به وفور یافت می شوند و به سادگی می توان با میکرونیزه نمودن و کوبیدن این سنگ ها پودر سنگ سفید تهیه نمود. البته کانی های سنگ رنگی نیز وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان پودر سنگ رنگی تهیه نمود. در چند سال اخیر استفاده از پودر سنگ در نمای ساختمان ها و ادارات بسیار مورد توجه قرار گرفت و طرفداران زیادی پیدا کرد، همین مسئله باعث شد که تعدادی از تولید کنندگان به ساخت پودر سنگ با استفاده از سنگ های ضایعات ساختمانی روی آورند. این نوع پودر سنگ در مقایسه با پودر سنگ اصلی دارای کیفیت پایین تری است.

این مطلب را از دست ندهید
سیمان رنگی

در ایران عمدتا پودر سنگ در قم، ساوه و تهران تولید می شود اما مرکز اصلی تولید پودر سنگ در ایران شهر قم می باشد. البته در ایران کارخانجات سنگ کوبی نیز در نواحی مرزی و اطراف کشور فعالیت دارند اما ظرفیت این کارخانجات به قدری است که تنها می توانند نیاز شهر و استان خود را برطرف نمایند. از برجسته ترین عرضه کنندگان مصالح ساختمانی می توان به امین مصالح اشاره نمود.